Katı Gübre Dağıtma Römorku Zorlu 10 m3

Dik Helezon Sistemi Sayesinde; Gübre daha geniş alana daha homojen halde dağılır. Buda hem toprağın daha az çiğnenmesini sağlayarak toprak sıkışmasını önler, hemde üreticimiz zamandan ve yakıttan tasarruf etmiş olur. Yaş gübre, orta yaş (nemli) ve katı gübrelerin üçüde atılabilir. Buda iş gücünden tasarruf sağlayarak yetiştirilecek bitkiye göre uygun gübre atılmasını sağlar.

Katı Gübre Dağıtma Römorku gübrenin dağıtılacağı alana ve gübre özelliklerine göre helezonları söküp sadece alt dağıtma tepsisi ile de kullanılabilir. Arzu ederlerse çift helezon sistemi seçebilirler. Dağıtma Sistemi Sayesinde; Dağıtma sistemi traktör kuyruk mili ile çalışmakta, götürücü (konvertör) sistemi ise hidrolik sistemi ile çalışmaktadır. Bu sayede traktör daha az zorlanmakta ve yakıttan tasarruf edilmektedir.

Arka Kapak Sistemi Sayesinde; Hidrolik olarak ayarlanabilir arka kapak sistemi ile dağıtılacak olan gübre özelliklerine ve dağıtılmak istenen gübre miktarına göre arka kapak yüksek hassasiyette ayarlanabilmekte ve bu işlem hızlı ve kolay bir şekilde olmaktadır. Kullandığımız dubleks teker sistemi ile toprağa basan yüzey genişlemekte olup, toprak sıkışmasını azaltmakta ve verimin artmasını sağlamaktadır.

Özellik | Makine   Z10

En

  2600 mm
Boy   6800 mm
Yükseklik   2500 mm
Gövde Hacmi   10 m ³
Boş Ağırlığı    
Dağıtma Sistemi   Disk (Kanat)
Dağıtıcı Disk Sayısı   2 Adet
Disk Çapı   800 mm
Boşaltma Kapağı Tipi   Çift Etkili Hidrolik
Gübre Götürücü Tipi   Kalibre Halkalı Çelik Zincir
Gübre İtici Tahriği   Hidromotor ve Şanzıman
Gerekli Güç   70 bg
İş Genişliği   17-18 Metre
Hareket Giriş Mili Sayısı   Tek
Dingil Sistemi   Tandem (Beşik 4 Tekerlekli)
Tekerlek Ölçüleri   400 / 60 /15.5
Hareket Kaynağı   Traktör PTO